Ziemia

Ziemia to nasz dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Korzystamy z niej na każdym kroku, umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Żywi nas i daje schronienie. Dba o nas i my też musimy zadbać o nią. Segregowanie śmieci, ekologiczne uprawy, niemarnowanie jedzenia – to podstawowe działania, które zapewnią lepszą kondycję ziemi. A to ma fundamentalny wpływ na nasze życie. By móc dalej korzystać z jej bogatych zasobów i „magazynu życia”. Co możemy zrobić, aby żyć w zdrowych relacjach? O tym w filmach z kategorii Ziemia.

Proekologiczne działania w rolnictwie

W tym odcinku przyjrzymy się ekologicznej produkcji kozich serów. Eko-tropiciel został zaproszony do gospodarstwa rolnego znajdującego się w miejscowości Chudoba. Właściciele tego miejsca opowiedzą o jego początkach oraz o tym, dlaczego korzystają tylko z naturalnych składników. Będziemy również świadkami produkcji niezwykłych serów. Ciąg dalszy tej historii będzie miał miejsce w kuchni…
…w której Kucharz wykorzysta przywiezione sery do zrobienia sałatki. Lekkie i przyjemne danie może stanowić pełnowartościowy posiłek. Pieczony seler, orzechy włoskie, świeże warzywa oraz naturalny kozi ser to składniki, które gwarantują nie tylko pyszny smak, ale również bogactwo składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj