Ziemia

Ziemia to nasz dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Korzystamy z niej na każdym kroku, umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Żywi nas i daje schronienie. Dba o nas i my też musimy zadbać o nią. Segregowanie śmieci, ekologiczne uprawy, niemarnowanie jedzenia – to podstawowe działania, które zapewnią lepszą kondycję ziemi. A to ma fundamentalny wpływ na nasze życie. By móc dalej korzystać z jej bogatych zasobów i „magazynu życia”. Co możemy zrobić, aby żyć w zdrowych relacjach? O tym w filmach z kategorii Ziemia.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

Segregacja śmieci jest jedną z najprostszych codziennych czynności, które mają wpływ na stan środowiska naturalnego. Jednak czy aby na pewno wiemy, jak poprawnie segregować odpady? Nie wszystko jest tak oczywiste, jak nam się wydaje. O tym opowie specjalista – ekolog, który pokaże przykłady najczęściej popełnianych błędów.

Kucharz przygotuje marchewkę na dwa sposoby. Aromatyczna zupa krem z marchewki z chrupiącymi frytkami z marchewki. Szybki i prosty przepis utrzymany w trendzie zero-waste, czyli przykład na to, jak nie generować odpadów w kuchni i tym samym, nie marnować jedzenia. Kuchnia to dobre miejsce aby zacząć ograniczać produkcję śmieci.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj