Ziemia

Ziemia to nasz dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Korzystamy z niej na każdym kroku, umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Żywi nas i daje schronienie. Dba o nas i my też musimy zadbać o nią. Segregowanie śmieci, ekologiczne uprawy, niemarnowanie jedzenia – to podstawowe działania, które zapewnią lepszą kondycję ziemi. A to ma fundamentalny wpływ na nasze życie. By móc dalej korzystać z jej bogatych zasobów i „magazynu życia”. Co możemy zrobić, aby żyć w zdrowych relacjach? O tym w filmach z kategorii Ziemia.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

W ostatnich latach w naszym regionie zauważyć można znaczny wzrost tempa rozwoju gmin i terenów wiejskich. Nowoczesne rozwiązania energetyczne czy kanalizacyjne nie są zarezerwowane tylko dla dużych ośrodków. Jednym z takich przykładów jest gmina Walce. Przedstawiciel samorządu w rozmowie z Eko-tropicielem przedstawi szczegóły dotyczące ekologicznych inwestycji powstających na jego terenie. Elementy nowoczesności pojawia się również w Kuchni.
Do tradycyjnej potrawy jak sałatka warzywna , również można wprowadzić elementy niestandardowe. Bardzo proste czynności, jak upieczenie warzyw spowoduje, że będziemy mogli odkryć jej smak na nowo. Jeśli użyjemy do jej przygotowania warzyw z upraw ekologicznych, zadbamy również o środowisko.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj