Ziemia

Ziemia to nasz dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Korzystamy z niej na każdym kroku, umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Żywi nas i daje schronienie. Dba o nas i my też musimy zadbać o nią. Segregowanie śmieci, ekologiczne uprawy, niemarnowanie jedzenia – to podstawowe działania, które zapewnią lepszą kondycję ziemi. A to ma fundamentalny wpływ na nasze życie. By móc dalej korzystać z jej bogatych zasobów i „magazynu życia”. Co możemy zrobić, aby żyć w zdrowych relacjach? O tym w filmach z kategorii Ziemia.

Proekologiczne działania podczas wypoczynku

Ogrody działkowe są bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Pełnią ważną rolę społeczną i ekologiczną. Często są miejscem spotkań towarzyskich. Stanowią ostoje bioróżnorodności na mapach miast, w których coraz częściej brakuje miejsca dla terenów zielonych. Pro-środowiskowy wymiar działki można rozszerzyć stosując ekologiczne formy uprawy.  W filmie poznamy Pana Ryszarda, który opowie o tym, jak łączyć pracę na działce z ekologicznym wypoczynkiem.

A gdy już uda się na działce wyhodować ekologiczne warzywa, można je wykorzystać do zrobienia humusu. Do tego przepisu potrzebujemy kilku składników oraz blender. W ciągu kilku minut możemy przygotować potrawę, która w towarzystwie świeżych warzyw wprost z grządki będzie idealną przekąską na spotkanie w gronie najbliższych.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj