Ziemia

Ziemia to nasz dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Korzystamy z niej na każdym kroku, umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Żywi nas i daje schronienie. Dba o nas i my też musimy zadbać o nią. Segregowanie śmieci, ekologiczne uprawy, niemarnowanie jedzenia – to podstawowe działania, które zapewnią lepszą kondycję ziemi. A to ma fundamentalny wpływ na nasze życie. By móc dalej korzystać z jej bogatych zasobów i „magazynu życia”. Co możemy zrobić, aby żyć w zdrowych relacjach? O tym w filmach z kategorii Ziemia.

Proekologiczne działania małej firmy

Nasz region może pochwalić się pierwszą w kraju zieloną wyspą energetyczną. Ta proekologiczna inwestycja powstała w Kamieniu Śląskim. Tamtejszy kompleks pałacowo-parkowy z założenia ma być samowystarczalny energetycznie. Razem z Eko-tropicielem przyjrzymy się temu projektowi z bliska. Jakie rozwiązania wykorzystano, aby stworzyć te wyjątkowe na skalę kraju przedsięwzięcie?
Chipsy to bardzo popularna przekąska. Nie kojarzy się jednak ze zdrową żywnością. Ale wcale nie musi tak być. Kucharz bowiem przygotuje chrupiące chipsy z warzyw. Prosty, szybki ale przede wszystkim zdrowy przepis na przekąskę, którą można jeść bez strachu o naszą kondycję. Powinna zasmakować również tym najmłodszym.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj