Woda

Woda

Woda

Woda jest symbolem życia. Towarzyszy nam na każdym kroku, jednak czy zdajemy sobie sprawę, że może jej zabraknąć? Towarzyszące nam ocieplenie klimatu powoduje wzrost parowania oraz obniżenie się poziomu wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie wody i odpowiednie jej magazynowanie. Innym problemem jest postępujące zjawisko zanieczyszczenia wód. Czy możemy coś zrobić? Okazuje się, że tak. Warto zacząć od codziennych nawyków. Między innymi o tym traktować będą filmy w kategorii Woda.

Proekologiczne działania w rolnictwie

Stawy hodowlane są ważnym elementem w gospodarce wodnej. Są tzw. małą retencją, czyli gromadzą zasoby wodne i przetrzymują ją w środowisku. Ma to zapobiegać występowaniu suszy. Przyjrzymy się z bliska jak wygląda hodowla pstrągów i jak to możliwe, że woda, która opuszcza stawy hodowlane, jest czystsza niż ta, która do nich wpływa.
W odcinku o stawach hodowlanych w kuchni również nie mogło zabraknąć ryby. Dokładniej filet z pstrąga z warzywami. Wszystko przygotowane na parze, czyli zdrowo i ekologicznie, bez niepotrzebnego marnowania produktów. Dowiemy się również, dlaczego warto uwzględnić ryby
w codziennej diecie.