Woda

Woda jest symbolem życia. Towarzyszy nam na każdym kroku, jednak czy zdajemy sobie sprawę, że może jej zabraknąć? Towarzyszące nam ocieplenie klimatu powoduje wzrost parowania oraz obniżenie się poziomu wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie wody i odpowiednie jej magazynowanie. Innym problemem jest postępujące zjawisko zanieczyszczenia wód. Czy możemy coś zrobić? Okazuje się, że tak. Warto zacząć od codziennych nawyków. Między innymi o tym traktować będą filmy w kategorii Woda.

Proekologiczne działania w gminie

Miejscem ekologicznego śledztwa tym razem będzie Gmina Skoroszyce. Tropiciel sprawdzi, jak gospodaruje się tam wodą. Własna stacja uzdatniania wody i oczyszczalnia ścieków sprawiają, że działania tej gminy można stawiać jako wzór do naśladowania. A to tylko cześć z działań, które są realizowane.
Woda będzie również motywem przewodnim działań kulinarnych.

Dziś na talerzu zupa rybna, przygotowana z duchem zero waste. Wywar ugotowany zostanie na resztkach z karpia oraz obierkach warzyw. Urozmaiceniem dania będzie wkładka z brzuszków z karpia oraz grzyby i białe warzywa. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich smakoszy ryb i nie tylko.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj