Woda

Woda jest symbolem życia. Towarzyszy nam na każdym kroku, jednak czy zdajemy sobie sprawę, że może jej zabraknąć? Towarzyszące nam ocieplenie klimatu powoduje wzrost parowania oraz obniżenie się poziomu wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie wody i odpowiednie jej magazynowanie. Innym problemem jest postępujące zjawisko zanieczyszczenia wód. Czy możemy coś zrobić? Okazuje się, że tak. Warto zacząć od codziennych nawyków. Między innymi o tym traktować będą filmy w kategorii Woda.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

Woda dla każdego z nas jest źródłem życia i prawidłowego funkcjonowania. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek, czy woda, którą spożywamy na codzień ma odpowiednie właściwości? Między innymi o tym Eko-tropiciel porozmawia z Panią Natalią, która o wodzie wie prawie wszystko. Opowie o tym, czym jest odwrócona osmoza oraz jakie pH wody jest dla nas optymalne i dlaczego warto się tymi tematami zainteresować.
W kuchni również królować będzie woda, która będzie bazą do zrobienia króla polskich zup, czyli rosołu. Charakteryzował się będzie intensywnym smakiem mięsa oraz warzyw, czyli tym czym wyróżnia się każdy dobry rosół. Aby wprowadzić elementy ekologii, zostanie on przygotowany za pomocą szybkowaru, co pozwoli zaoszczędzić wodę.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj