Woda

Woda jest symbolem życia. Towarzyszy nam na każdym kroku, jednak czy zdajemy sobie sprawę, że może jej zabraknąć? Towarzyszące nam ocieplenie klimatu powoduje wzrost parowania oraz obniżenie się poziomu wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie wody i odpowiednie jej magazynowanie. Innym problemem jest postępujące zjawisko zanieczyszczenia wód. Czy możemy coś zrobić? Okazuje się, że tak. Warto zacząć od codziennych nawyków. Między innymi o tym traktować będą filmy w kategorii Woda.

Proekologiczne działania podczas wypoczynku

Jeziora Turawskie to dla wielu mieszkańców regionu przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i obcowania z naturą. Liczne atrakcje oraz rozbudowana infrastruktura stanowią o atrakcyjności tego miejsca. Jest to również ważne miejsce pod względem ochrony środowiska. Razem z bohaterami filmu przyjrzymy się, czy osoby tam wypoczywające robią to w sposób nieinwazyjny dla środowiska.

Wszyscy uwielbiamy lody. W gorące letnie dni to idealna przekąska, która gasi pragnienie oraz przynosi ulgę. Okazuje się również, że spożywanie lodów i sorbetów ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Niskim nakładem pracy możemy zrobić lody w warunkach domowych. Warto wykorzystać do tego zamrożone wcześniej owoce, które niezjedzone nie trafią do kosza na śmieci.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj