Woda

Woda jest symbolem życia. Towarzyszy nam na każdym kroku, jednak czy zdajemy sobie sprawę, że może jej zabraknąć? Towarzyszące nam ocieplenie klimatu powoduje wzrost parowania oraz obniżenie się poziomu wód gruntowych. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie wody i odpowiednie jej magazynowanie. Innym problemem jest postępujące zjawisko zanieczyszczenia wód. Czy możemy coś zrobić? Okazuje się, że tak. Warto zacząć od codziennych nawyków. Między innymi o tym traktować będą filmy w kategorii Woda.

Proekologiczne działania małej firmy

Kilkadziesiąt lat temu transport rzeczny był znacznie popularniejszy niż obecnie. Jest on jednak  bardziej ekologiczny niż przewożenie towarów droga lądową, dlatego od kilku lat widoczne jest ożywienie w tym temacie. Coraz więcej firm i przewoźników decyduje się na transport drogą rzeczną. Eko-tropiciel porozmawia z przedstawicielem firmy, która transportuje swoje wyroby do portów morskich na całym świecie.

W Kuchni pozostajemy w temacie wody. Kucharz przygotuje soczystą pierś z kurczaka. Na talerzu towarzyszyć jej będzie salsa w stylu orientalnym z ogórka, czerwonej papryki, pomidorów i natki pietruszki. Do tego ciecierzyca, oliwa z oliwek i garść przypraw. Użycie świeżych i ekologicznych produktów będzie gwarancją smaku i wysokich walorów odżywczych przygotowanej potrawy.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj