Powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia i nikogo nie trzeba o tym informować. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę jak jego zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie? Mimo, iż powietrze jest niewidzialne, to proces jego zatruwania możemy naocznie zaobserwować na co dzień. W postaci dymiących kominów, coraz większej ilości samochodów na drogach, czy wywożenia odpadów na dzikie wysypiska. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Odpowiedź na pytanie, jak możemy pomóc w tej walce znajduje się w filmach z kategorii Powietrze.

Proekologiczne działania w rolnictwie

Pszczoły pełnią bardzo ważną rolę w przyrodzie, szczególnie dla człowieka. Spożywanie efektów jej pracy w postaci miodu czy propolis mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Jednak czy codzienne działania człowieka sprzyjają tym niezwykłym owadom?
Przyjrzymy się temu z bliska odwiedzając jedną z opolskich pasiek. Jeśli bohaterami filmu są pszczoły, to w kuchni nie mogło zabraknąć miodu. Będzie jednym ze składników szybkiej i słodkiej przekąski, czyli sezamków. Ich zrobienie jest niezwykle proste, więc każdy samodzielnie może je zrobić w domu. Jeśli użyjemy naturalnych składników, nie będziemy musieli obawiać się o nasze zdrowie.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj