Powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia i nikogo nie trzeba o tym informować. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę jak jego zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie? Mimo, iż powietrze jest niewidzialne, to proces jego zatruwania możemy naocznie zaobserwować na co dzień. W postaci dymiących kominów, coraz większej ilości samochodów na drogach, czy wywożenia odpadów na dzikie wysypiska. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Odpowiedź na pytanie, jak możemy pomóc w tej walce znajduje się w filmach z kategorii Powietrze.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

Jaki wpływ na stan powietrza ma palenie w piecach nieodpowiednim opałem? Czym nie można palić i jakie kary grożą za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów? Tego wszystkiego dowie się Eko-tropiciel , który będzie towarzyszył opolskiemu patrolowi Straży Miejskiej w trakcie rutynowej kontroli opału.
Kucharz zaś zademonstruje, jak można uwędzić rybę i nie tylko, w bardziej ekologiczny sposób. Wędzenie bez wędzenia, czyli z ograniczeniem do minimum użycia dymu, którego do atmosfery przedostaje się wystarczająco dużo. Do wędzonej ryby idealnie pasować będzie sałatka z kiszonego ogórka i jabłka.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj