Powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia i nikogo nie trzeba o tym informować. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę jak jego zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie? Mimo, iż powietrze jest niewidzialne, to proces jego zatruwania możemy naocznie zaobserwować na co dzień. W postaci dymiących kominów, coraz większej ilości samochodów na drogach, czy wywożenia odpadów na dzikie wysypiska. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Odpowiedź na pytanie, jak możemy pomóc w tej walce znajduje się w filmach z kategorii Powietrze.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

W tym odcinku skupimy się na innowacji. Taką bez wątpienia jest panel wiatrowy, który powstał
w Opolskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rozwiązanie to ma szanse zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Eko-tropiciel rozmawiał z jego twórcami, którzy opowiedzieli
o początkach pracy nad projektem, o tym na czym polega jego innowacja oraz jakie korzyści może nieść jego zastosowanie.

W kuchni też elementy innowacji, gdyż efektem końcowym działań Kucharza będą wszystkim doskonale znane gołąbki. Jednak w innym wydaniu. Będą to czerwone gołąbki z kaszą jaglaną, suszonymi śliwkami i orzechami włoskimi. Nowe i świeże spojrzenie na tradycyjną potrawę pomoże odkryć ją na nowo.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj