Powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia i nikogo nie trzeba o tym informować. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę jak jego zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie? Mimo, iż powietrze jest niewidzialne, to proces jego zatruwania możemy naocznie zaobserwować na co dzień. W postaci dymiących kominów, coraz większej ilości samochodów na drogach, czy wywożenia odpadów na dzikie wysypiska. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Odpowiedź na pytanie, jak możemy pomóc w tej walce znajduje się w filmach z kategorii Powietrze.

Proekologiczne działania podczas wypoczynku

Góra Świętej Anny to emblematyczne miejsce na mapie regionu. Stanowi ważne świadectwo wydarzeń historycznych, jest miejscem symbolicznym religijnie. Na jej terenie powstał również Park Krajobrazowy. Wszystko to stanowi o niezwykłości tej okolicy, która jest chętnie odwiedzane przez turystów. Z jakimi wyzwaniami mierzy się to miejsce? To sprawdzi Eko-tropiciel, a efekty jego pracy możemy zobaczyć na filmie.

Chłodnik to idealna propozycja na posiłek w upalne dni. Jego bazą jest zimny kefir bądź maślanka, a fakt, że dodaje się do niego świeże warzywa i zioła sprawia, że to doskonałe źródło witamin i innych składników odżywczych. Przygotowuje się szybko i bardzo prosto, a dodatkowo ma niewiele kalorii. Chłodnik przygotowany przez Kucharza powstał z naturalnych składników.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj