Powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia i nikogo nie trzeba o tym informować. Jednak czy każdy zdaje sobie sprawę jak jego zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie? Mimo, iż powietrze jest niewidzialne, to proces jego zatruwania możemy naocznie zaobserwować na co dzień. W postaci dymiących kominów, coraz większej ilości samochodów na drogach, czy wywożenia odpadów na dzikie wysypiska. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Odpowiedź na pytanie, jak możemy pomóc w tej walce znajduje się w filmach z kategorii Powietrze.

Proekologiczne działania gminy

Jak Gmina może wpływać na stan powietrza, którym oddychają mieszkańcy? Eko-tropiciel sprawdzi to w Gogolinie, gdzie w centrum miasta powstał owocowy park. Dowiemy się , czym jest PSZOK, jak należy z niego korzystać i jak może oddziaływać na czystość powietrza. Ponadto przykład na to, jak zamienić teren wokół zakładu produkcyjnego na miejsce przyjazne środowisku. Okazuje się, że produkcja przemysłowa oraz ochrona przyrody może działać w symbiozie.
W plenerowej kuchni przepis na tatar z marynowanego pstrąga z leśnym akcentem, czyli tak zwane „czary – mary z szyszką”. A do tego zaskakujące połączenie, czyli musztarda… jabłkowa. Wszystko przygotowane w sposób ekologiczny.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj