Ogień

Ogień

Ogień kojarzy się z żywiołem trudnym do opanowania, wręcz niebezpiecznym. Jednak energię słoneczną można opanować i co więcej, wykorzystać ją w działaniach pro-ekologicznych. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zielone wyspy – to pojęcia i zjawiska, które coraz śmielej docierają do naszej świadomości i codziennego życia. Czy można stworzyć samowystarczalne gospodarstwo domowe czy firmę? Okazuje się, że tak. Jak to zrobić opowiedzą bohaterowie filmów spod znaku Ogień.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

Oszczędzanie energii elektrycznej w naszym codziennym życiu jest niezwykle istotne. W dzisiejszym odcinku wraz z Eko-tropicielem odwiedzimy miejsce, które idealnie wpisuje się w te zagadnienie. Zobaczymy jak funkcjonuje ekologiczny dom. Jakie zastosowano w nim rozwiązania i czy rzeczywiście jest on bezemisyjny.

W Kuchni tym razem coś na słodko. Sernik na zimno, czyli bez użycia piekarnika i co za tym idzie, z minimalnym wykorzystaniem energii elektrycznej. Z nutą pomarańczy oraz chrupiącą skórką karmelową jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wypieków. Odcinek ten jest dobrym impulsem, abyśmy wszyscy przez chwilę zastanowili się, jak możemy ograniczyć zużycie prądu na co dzień.