Ogień

Ogień kojarzy się z żywiołem trudnym do opanowania, wręcz niebezpiecznym. Jednak energię słoneczną można opanować i co więcej, wykorzystać ją w działaniach pro-ekologicznych. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zielone wyspy – to pojęcia i zjawiska, które coraz śmielej docierają do naszej świadomości i codziennego życia. Czy można stworzyć samowystarczalne gospodarstwo domowe czy firmę? Okazuje się, że tak. Jak to zrobić opowiedzą bohaterowie filmów spod znaku Ogień.

Proekologiczne działania podczas wypoczynku

Stobrawski Park Krajobrazowy to niesamowite miejsce na mapie Opolszczyzny. Ogromny rezerwat przyrody kusi odwiedzających różnorodnymi możliwościami wypoczynku, również tego aktywnego. Jednak jak w takim miejscu należy się zachowywać, aby nie przeszkadzać naturze? Czy w takim miejscu można rozpalić ognisko? Przekonajmy się.

Kuchni będzie trochę żywego ognia, żaru, zapachu palonego drewna i trochę smaku dzieciństwa. Przygotowane bowiem zostaną ziemniaki z ogniska, podane z masłem czosnkowym. Kucharz zdradzi również, czy potrawy gotowane na żywym ogniu smakują inaczej, niż te przyrządzone z użyciem domowych sprzętów.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj