Ogień

Ogień

Ogień kojarzy się z żywiołem trudnym do opanowania, wręcz niebezpiecznym. Jednak energię słoneczną można opanować i co więcej, wykorzystać ją w działaniach pro-ekologicznych. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zielone wyspy – to pojęcia i zjawiska, które coraz śmielej docierają do naszej świadomości i codziennego życia. Czy można stworzyć samowystarczalne gospodarstwo domowe czy firmę? Okazuje się, że tak. Jak to zrobić opowiedzą bohaterowie filmów spod znaku Ogień.

Proekologiczne działania małej firmy

Odnawialne źródła energii są coraz chętniej wykorzystywane przez firmy. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Metalowiec z Namysłowa, która produkuje sprzęt rehabilitacyjny. Znaczną część energii elektrycznej do produkcji pozyskuje się z paneli fotowoltaicznych. Z filmu dowiemy się więcej na temat tej inwestycji.

Dzisiaj w kuchni poczujemy się jak na biwaku. Nasz niestrudzony Kucharz przygotuje zupę gulasz z mięsa kurczaka z warzywami. Przygotuje ją na żywym ogniu, co będzie miało wpływ nie tylko na jej smak, ale przyczyni się również do zmniejszenia zużycia energii. Jeśli tylko mamy taką możliwość, korzystajmy z tradycyjnych metod przygotowywania potraw, gdyż niesie to za sobą dużo korzyści.