Człowiek

Człowiek jest integralną częścią świata przyrody. Przez tysiące lat jego działania nieodwracalnie zmieniły krajobraz oraz zaburzyły równowagę w świecie natury. To od nas zależy, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć dalej. Coraz większa świadomość ekologiczna daje nadzieję, że uda się zatrzymać postępującą degradację środowiska naturalnego. Ważne jest, aby żyć w symbiozie z naturą i móc dalej korzystać z jej bogactwa. Wszystko jest w naszych rękach, a przedstawione w filmach z kategorii Człowiek działania i propozycje zachowań mają jeden cel – ochronę różnorodności biologicznej.

Proekologiczne działania w rolnictwie

Tematem przewodnim tego odcinka jest porzeczka. Owoc niedoceniany , a zawierający dużo witamin
i składników mineralnych ważnych dla naszego organizmu. Głównym bohaterem jest także Pan Dariusz , który o porzeczkach wie wszystko. Prowadzi on ekologiczną uprawę tych roślin. Opowie
o początkach swojej działalności i o wymiernych korzyściach, które wynikają z takiego sposobu uprawiania roślin.

Porzeczki nie może również zabraknąć w działaniach kulinarnych. Kucharz tym razem puści wodzę fantazji i przygotuje porzeczkową piankę.  Do jej zrobienia wykorzysta elementy kuchni molekularnej. Okazuje się jednak, że każdy z nas może przygotować podobny deser we własnej kuchni.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj