Człowiek

Człowiek jest integralną częścią świata przyrody. Przez tysiące lat jego działania nieodwracalnie zmieniły krajobraz oraz zaburzyły równowagę w świecie natury. To od nas zależy, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć dalej. Coraz większa świadomość ekologiczna daje nadzieję, że uda się zatrzymać postępującą degradację środowiska naturalnego. Ważne jest, aby żyć w symbiozie z naturą i móc dalej korzystać z jej bogactwa. Wszystko jest w naszych rękach, a przedstawione w filmach z kategorii Człowiek działania i propozycje zachowań mają jeden cel – ochronę różnorodności biologicznej.

Proekologiczne działania w codziennym życiu

Jak żyć ekologicznie? Oto jest pytanie… To, że szanujemy naturę i mądrze z niej korzystamy, samo w sobie jest ekologiczne. Eko-tropiciel sprawdzi, czym jest permakultura.
Czy można uprawiać ogródek bez plewienia, przekopywania i podlewania? Okazuje się, że tak. Wymaga to trochę pracy na początku, jednak później można już tylko czerpać z dobrodziejstw natury. Pesto w wariacji opolskiej. To będzie wynik dzisiejszych działań kuchennych. Do zrobienia użyte zostaną składniki z własnego ogródka. Natka pietruszki, lubczyk czy kolendra to zioła, które każdy z nas może wyhodować samodzielnie. Potrawa przygotowana z własnoręcznie uprawianych produktów, oprócz niepowtarzalnego smaku, daje również ogromną satysfakcję.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj