Człowiek

Człowiek jest integralną częścią świata przyrody. Przez tysiące lat jego działania nieodwracalnie zmieniły krajobraz oraz zaburzyły równowagę w świecie natury. To od nas zależy, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć dalej. Coraz większa świadomość ekologiczna daje nadzieję, że uda się zatrzymać postępującą degradację środowiska naturalnego. Ważne jest, aby żyć w symbiozie z naturą i móc dalej korzystać z jej bogactwa. Wszystko jest w naszych rękach, a przedstawione w filmach z kategorii Człowiek działania i propozycje zachowań mają jeden cel – ochronę różnorodności biologicznej.

Proekologiczne działania podczas wypoczynku

Czy w regionie można wypocząć ekologicznie na łonie natury? Odpowiedź brzmi: tak! Możliwości takie daje ranczo położone w obszarze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Z dala od zgiełku miasta można poczuć się bliżej natury. Właściciele tego miejsca opowiadają o tym, jakie korzyści wynikają z takiej formy wypoczynku.
Tym razem Kucharz nie przygotuje żadnej potrawy, ale pokaże jak sprawnie wyfiletować rybę. Umiejętnie oprawiona ryba pozwala zaoszczędzić produkt. Odpowiednie części można bowiem przeznaczyć na przygotowanie rozmaitych potraw. Od zupy, przez sos, do smażonych filetów. I wbrew pozorom nie jest to czynność czasochłonna i wymagająca specjalnych umiejętności.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj