Człowiek

Człowiek jest integralną częścią świata przyrody. Przez tysiące lat jego działania nieodwracalnie zmieniły krajobraz oraz zaburzyły równowagę w świecie natury. To od nas zależy, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć dalej. Coraz większa świadomość ekologiczna daje nadzieję, że uda się zatrzymać postępującą degradację środowiska naturalnego. Ważne jest, aby żyć w symbiozie z naturą i móc dalej korzystać z jej bogactwa. Wszystko jest w naszych rękach, a przedstawione w filmach z kategorii Człowiek działania i propozycje zachowań mają jeden cel – ochronę różnorodności biologicznej.

Proekologiczne działania małej firmy

Jakie działania proekologiczne może wykonywać firma dla ludzi? Sprawdzi to Eko-tropiciel, który odwiedzi jedną z małych regionalnych firm, zajmującą się produkcją ekologicznych opakowań. Czy skupienie się na rozwiązaniach ekologicznych wpływa na rentowność prowadzonej działalności? Czy klienci identyfikują się z produktami, których wytworzenie nie działa negatywnie na przyrodę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w felietonie.

W Kuchni dzisiaj stawiamy na prostotę. Każdy z nas zna majonez. Jest to jeden z tym produktów, którego nie brakuje w większości naszych lodówek. Jednak czy każdy z nas zastanowił się, jak się go robi? Okazuje się, że jego przygotowanie zajmuje kilka minut i jest bardzo proste. Taki własnoręcznie przyrządzony majonez oprócz walorów smakowych jest również znacznie zdrowszy. Zamiast sięgać po ten produkt na półkę sklepową, warto poświęcić chwilę i przygotować go samemu.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj