Człowiek

Człowiek jest integralną częścią świata przyrody. Przez tysiące lat jego działania nieodwracalnie zmieniły krajobraz oraz zaburzyły równowagę w świecie natury. To od nas zależy, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć dalej. Coraz większa świadomość ekologiczna daje nadzieję, że uda się zatrzymać postępującą degradację środowiska naturalnego. Ważne jest, aby żyć w symbiozie z naturą i móc dalej korzystać z jej bogactwa. Wszystko jest w naszych rękach, a przedstawione w filmach z kategorii Człowiek działania i propozycje zachowań mają jeden cel – ochronę różnorodności biologicznej.

Proekologiczne działania gminy

Problem zanieczyszczenia powietrza to jedno z głównych wyzwań, z którym musimy się mierzyć w walce o ochronę środowiska. Jednym z rozwiązań jest poruszanie się ekologicznymi środkami transportu. Takim bez wątpienia jest rower. Jazda na nim ma również zbawienny wpływ na naszą kondycję. O innych zaletach wyboru ekologicznych środków lokomocji opowie Eko-tropiciel oraz jego rozmówcy. 

Smoothie to w ostatnim czasie bardzo popularna propozycja kulinarna. Koktajl sporządzony z odpowiednich składników może być prawdziwą bombą witaminową. To od nas zależy jaki smak, kolor czy właściwości będzie miał napój. Wystarczy wybrać ulubione składniki i zmiksować. Niezwykle proste i bardzo zdrowe. Idealne rozwiązanie po wysiłku fizycznym, np. po jeździe na rowerze.

image_pdfZapisz do PDFimage_printDrukuj